środa, 9 listopada 2016

Czym jest HAMMAM?

Hammam to nie tylko arabska łaźnia parowa, ale również nazwa rytuału pielęgnacyjnego. Wizyta w hammamie jest tradycyjnym marokańskim sposobem dbania o urodę, jednocześnie istotnym elementem życia społecznego i towarzyskiego. Szczególnie dla kobiet jest to odskocznia od codziennych obowiązków oraz miejsce wymiany informacji, wskazówek i przepisów na zachowanie naturalnego piękna i młodości. Hammam to rodzaj ceremoniału, który działa pozytywnie na zmysły oraz uzdrawiająco na ciało. Właśnie w tych łaźniach spotykają się różne pokolenia oraz przedstawiciele wszystkich klas społecznych. Podczas sesji w łaźni kobiety poddają się rytuałowi kosmetyki naturalnej. Składa się z czterech etapów: przygotowania (ciepło parującej wody otwiera pory, przez co skóra jest przygotowana na wchłonięcie, ze stosowanych kosmetyków, najbardziej odżywczych składników), oczyszczania (mycie i masaż ciała), odżywiania (nakładanie na ciało glinki rhassoul) i nawilżania (namaszczania wonnymi olejkami nawilżającymi ciało).

Nie trzeba jednak jechać do krajów arabskich, żeby skorzystać z takich zabiegów. Ceremoniał ten można bez problemu przeprowadzić w domu. Do jego wykonania potrzebujemy czarnego mydła, glinki rhassoul, oleju arganowego i rękawicy Kessa. Możemy również wykorzystać czarne mydło w wersji z dodatkiem eukaliptusa.

Niezwykle istotne jest by zachować kolejność etapów!
  1. Przygotowanie: Weź ciepłą kąpiel lub prysznic. Woda rozgrzeje ciało i otworzy pory, czyli przygotuje skórę do zabiegu.
  2. Oczyszczanie: Rozprowadź na ciele warstwę czarnego mydła, poczekaj kilka minut (kosmetyk zadziała jak peeling enzymatyczny o silnym działaniu dotleniającym, detoksykującymi nawilżającym). Po ok. 5 minutach zmyj czarne mydło, a następnie wykonaj dokładny gomaż (masaż kolistymi ruchami poszczególnych części ciała) specjalną marokańską rękawicą Kessa. Na koniec masażu jeszcze raz spłucz ciało ciepłą wodą.
  3. Odżywienie: Na osuszone ciało nałóż warstwę marokańskiej glinki rhassoul (poprawia elastyczność i jędrność i strukturę skóry) i pozostaw do wyschnięcia. Następnie spłucz ciało ciepłą wodą.
  4. Nawilżanie: Na koniec rytuału na wilgotnej skórze rozprowadź kilka kropli kosmetycznego oleju arganowego (nawilża, uelastycznia) i masuj ciało do całkowitego wchłonięcia oleju.
Po takim zabiegu wykonanym przy blasku świec i zapachu egzotycznych składników na pewno poczujemy się bardzo zrelaksowani, a nasza skóra stanie się gładsza i jędrniejsza.


Polecamy gotowy zestaw do zabiegu hammam, w ramach którego skompletowane zostały wszystkie niezbędne elementy. Co ciekawe i korzystne, cały czas trwa promocja! Przy zakupie całego zestawu dostawa jest bezpłatna.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz